Wypożyczalnia samochodów na minuty w Warszawie.

Od kwietnia rusza w Warszawie bezobsługowa wypożyczalnia samochodów.

Podobnie jak wypożyczamy rowery od firmy Verturilo, niebawem na warszawskich ulicach będziemy mogli korzystać z opartej na podobnych zasadach wypożyczalni samochodów. Auta zostaną zaparkowane w różnych miejscach stolicy, a ich lokalizacje będą widoczne na mapie aplikacji mobilnej udostępnionej przez firmę obsługującą system PANEK CS.

Jak to działa?
Wypożyczenie samochodu ma być bardzo proste i intuicyjne. Samochód otworzymy i zamkniemy smartfonem.
Samochody można będzie zostawiać w dowolnym miejscu w Warszawie, wszędzie tam, gdzie parkowanie nie jest zabronione. Auta będą więc rozlokowane na terenie całej Warszawy. Co ciekawe, firma uruchamiająca nową usługę – wypożyczalnie samochodów PANEK S.A. pokryje koszt zaparkowania samochodu nawet w miejskich, płatnych strefach parkowania.

Kto i jak może skorzystać z usługi?
Warunkiem wypożyczenia auta jest posiadanie prawa jazdy od co najmniej roku, posiadanie karty debetowej oraz zarejestrowanie się w systemie na stronie internetowej: www.panekcs.pl lub w aplikacji PANEK CS. Za pomocą aplikacji będzie można zlokalizować na mapie najbliższy samochód. Koszt ma zależeć od czasu i ilości przejechanych kilometrów (0,5 zł/min i 0,5 zł/km). Usługa będzie nie tylko alternatywą, ale również uzupełnieniem dla transportu publicznego.

Projekt startuje od kwietnia, ale już w marcu firma będzie szukać testerów, którym samochody mają zostać udostępnione za darmo.

Dodaj komentarz