Najnowszy Ford Kuga trzeciej generacji.

Poniżej prezentujemy najnowszą, trzecią generację Forda Kuga. Jednak od razu zaznaczamy, że w Polsce pojawi się ona najprawdopodobniej dopiero w 2020 roku. Największa zmiana widoczna jest gołym okiem. Nowe, zgrabne nadwozie, podobne do Focusa, nie ma nic wspólnego z nieco pudełkowatym SUV-em obecnej generacji. Nowa Kuga jest dłuższa o prawie 9 cm i szersza o 4,5 cm. To umożliwiło poprawienie proporcji nadwozia i uzyskanie odpowiedniej przestrzeni dla pasażerów.

"<yoastmark

Kuga to najpopularniejszy SUV Forda w Europie. Nic dziwnego, że producent mocno w niego zainwestował i chce zrobić duży krok do przodu.  Nowy model będzie dysponował aż trzema rodzajami napędu hybrydowego. Plug-in Hybrid z możliwością ładowania z gniazdka, mild-hybrid czyli miękka hybryda z dieslem i pełna hybryda full-hybrid. Nie zabraknie też wersji z tradycyjnym napędem benzynowym (1.5 – 120 i 150 KM) i diesla (1.5 – 120 KM i 2.0 – 190 KM). W ofercie znajdą się trzy wersje wyposażenia Titanium, ST-Line i topowa Vignale.

 

FORD KUGA 2019 - plug-in hybrid
FORD KUGA 2019 – plug-in hybrid

Samochód będzie wyposażony w nowoczesne systemy bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy. Należą do nich m.in. rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości, adaptacyjny tempomat, utrzymywanie auta na środku pasa ruchu, bardzo czytelny wyświetlacz head-up, oraz w pełni zautomatyzowany system parkowania.

FORD KUGA 2019 - wyświetlacz head-up
Wnętrze – wyświetlacz head-up i  systemy asystujące

Ford obiecuje wysoką jakość wykonania i bogate wyposażenie. Wnętrze wygląda bardzo zachęcająco, jest ładnie poukładane i eleganckie.

FORD KUGA 2019 - wnętrze, kokpit
Mięsista kierownica, czytelny kokpit, cyfrowe zegary, ekran multimediów i konsola środkowa

Cen ani konfiguracji poszczególnych wersji jeszcze nie znamy, ponieważ jak wspomnieliśmy na początku, auto pojawi się w salonach dopiero na wiosnę 2020 roku. Aktualnie dostępna w salonach, druga generacja modelu Kuga jest opisana w naszym katalogu nowych aut..

Fot. Ford