Ford Puma 2019

Kiedyś pod nazwą Puma, Ford sprzedawał niewielkie coupe. W 2019 roku producent wraca do tego modelu, ale w dobie SUV-ów i crossover-ów nadwozie będzie odpowiadało aktualnym trendom. Tak więc najnowsza Puma to miejski, kompaktowy crossover o długości 419 cm plasujący się między modelami EcoSport i Kuga (9 cm dłuższy niż EcoSport).

Ford Puma 2019
Ford Puma 2019

Jednak Puma w odróżnieniu od mniejszego brata ma spójną, dynamiczną sylwetkę i jest po prostu ładna. Nadwozie stylistycznie podobne będzie do kolejnej generacji Forda Kuga zapowiadanej na 2020 rok. Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie Ford będzie teraz projektował swoje kolejne SUV-y.

Producent chwali się również praktycznym wnętrzem oferującym ciekawe rozwiązania do przewożenia bagażu, przechowywania codziennych drobiazgów oraz bagażnikiem o pojemności ponad 450 litrów. Do napędu posłużą oszczędne i wydajne silniki EcoBoost wzbogacone o 48-voltową instalację elektryczną w technologii tzw. miękkiej hybrydy.

Nowy Ford Puma w salonach dostępny będzie od stycznia 2020 roku. Patrząc na aktualny cennik Forda należy spodziewać się ceny wyjściowej na poziomie 70-80 000 zł.

Foto: Ford