Kamiq – nowy miejski SUV Skody

Skoda Kamiq

Pokazana na targach w Genewie Skoda Kamiq to nowy, mały miejski SUV czeskiej marki. Segment ten jest coraz bardziej konkurencyjny, a jego reprezentanci walczą też z silną grupą miejskich hatchbacków. Nowy model w coraz popularniejszym segmencie ma pomóc w zwiększeniu sprzedaży Skody do 2 mln aut rocznie w przyszłej dekadzie.

Skoda Kamiq
Skoda Kamiq

Nadwozie o długości 424 cm stylistycznie nawiązuje do większej Skody Karoq i największego Kodiaq-a. Z przodu zastosowano charakterystyczne, ale kontrowersyjnie zaprojektowane reflektory. I to jest jedyne udziwnienie w klasycznie stonowanej stylistyce.

Skoda Kamiq
Skoda Kamiq

Wnętrze jest obszerne i może konkurować z samochodami kompaktowymi, a bagażnik ma pojemność 400 litrów (1395 l po złożeniu tylnej kanapy).

Skoda Kamiq - wnętrze, kanapa tylna
Skoda Kamiq – wnętrze, kanapa tylna

W środku Kamiq przypomina kompaktowego hatchbacka Scala, który również za kilka tygodni trafi do salonów. Producent oferuje płatne dodatki poprawiające wygląd i jakość kabiny oraz komfort podróżowania m.in. wirtualny kokpit i 9,2 calowy ekran dotykowy.

Skoda Kamiq - wnętrze, kokpit
Skoda Kamiq – wnętrze, kokpit

Jeśli chodzi o jednostki napędowe, nie ma tu nowości. Do napędu posłużą na razie turbodoładowane silniki benzynowe 1.0 i 1,5 TSI o mocy od 95 do 150 KM oraz turbodiesle 1.6 TDI (115 KM). Opcjonalnie mogą współpracować ze zautomatyzowaną skrzynią DSG. Jak przystało na auto budżetowe, napęd na obie osie nie będzie oferowany nawet w opcji, ale każda wersja zostanie wyposażona w system odzyskiwania energii hamowania (ekologia).

Ceny w Polsce nie są jeszcze znane.

Więcej zdjęć i danych technicznych nowej Skody Kamiq znajdziesz w naszym katalogu modeli.

Dodaj komentarz