Audi A7 Sportback

Audi A7 Sportback to model plasujący się pomiędzy A6, a luksusowym A8. Nadwozie typu liftback nadaje tej ponad pięciometrowej limuzynie sportowego charakteru i oryginalności.

Opis

Aktualnie dostępny w salonach model to druga generacja A7, która trafiła do sprzedaży w 2018 roku. Pomimo że auto oferuje więcej miejsca w środku niż poprzednik, to jednak opadająca linia dachu ma swoje ograniczenia. Chociaż nawet wysokie osoby mogą swobodnie usiąść na tylnej kanapie, to miejsca jest mniej niż można by oczekiwać po aucie o niemal 5-metrowym nadwoziu. Samochód oprócz miejsca w kabinie ma jednak inną niezaprzeczalną zaletę, wystarczy spojrzeć na zdjęcia poniżej.

Audi A7 Sportback

Najłatwiej odróżnić nowy model od starego po przednich i tylnych lampach (teraz łączą się ze sobą podobnie jak w nowym Audi A8) oraz osłonie chłodnicy.

Wnętrze praktycznie pozbawione zostało przycisków i składa się z dotykowych ekranów i powierzchni reagujących na nacisk. Dzięki temu kokpit sprawia wrażenie bardzo eleganckiej, jednolitej, szklanej powierzchni. Niestety czyni go to podatnym na zabrudzenia i odciski.

Parametry

Marka Audi
Model A7 Sportback
Wymiary zewnętrzne długość/szerokość/wysokość: 496,9/190,8/142,2 cm ; pojemność bagażnika min/max 535/1390 l
Silniki model 55 TFSI benzyna 3.0 V6 o mocy 340 KM ; model 50 TDI diesel 3.0 V6 o mocy 286 KM
Cena od (orientacyjna w zł) 325 000