Citroën C4 Cactus

Najnowszy Citroën C4 Cactus debiutuje w 2018 roku i jest tak naprawdę wersją po mocnym liftingu pierwszej generacji z 2014 roku.

Opis

Citroen C4 Cactus to miejski crossover, który nadaje się zarówno do miasta jak i na dłuższe weekendowe wypady. Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy to mniejsze niż w poprzedniku panele ochronne na drzwiach (tzw. Airbumpy). Dzięki temu samochód nabrał ogłady, ale stracił też na oryginalności. Tym modelem Citroen zastąpił kompaktowego C4.

Komfort jazdy to element, na który inżynierowie Citroëna stawiają bardzo duży nacisk. W Cactusie zastosowano proste choć skuteczne rozwiązanie, oparte o progresywne poduszki hydrauliczne, które dostosowują pracę zawieszenia do warunków na drodze i łagodniej absorbują nierówności.

Citroën C4 Cactus
Citroën C4 Cactus – przód i bok

Jeśli chodzi o karoserię to zmiany widać gołym okiem, a charakterystyczne Airbumpy powędrowały teraz na dolną część drzwi więc ich skuteczność w przypadku bocznych uszkodzeń parkingowych nieco osłabnie. Samochód wygląda za to smuklej.

Citroën C4 Cactus – z boku

Nowego Citroëna C4 Cactus można skonfigurować w jednym z 31 wariantów personalizacji zewnętrznej. Do wyboru jest też 9 kolorów nadwozia, 4 Pakiety Kolor i 3 poziomy wyposażenia seryjnego plus lista opcji dodatkowych.

Citroën C4 Cactus – z tyłu

Wnętrze jest proste, przestronne i praktyczne, z fotelami o nazwie „Advanced Comfort”, które dodatkowo mają zwiększać komfort podróżowania. Zadbano również o odpowiednią ilość systemów wspomagających kierowcę i poprawiających bezpieczeństwo m.in. automatyczne hamowanie awaryjne, system rozpoznawania znaków, monitorowanie pasa ruchu i martwego pola.

Citroën C4 Cactus – wnętrze

Bazowa wersja Live zapewnia sporo dodatków w tym komplet poduszek powietrznych i elektryczne szyby przednie (tylne jak w poprzednim modelu są uchylane). Jeszcze więcej znajdziemy w środkowej specyfikacji o nazwie Feel, a cena nie rośnie tak mocno jak w przypadku gdy zdecydujemy się na najbogatszą wersję Shine. Dlatego najrozsądniejszym wyborem wydaje się środkowa wersja wyposażenia, choć oczywiście można poszaleć i skonfigurować sobie Cactusa „na bogato”.

Foto: Citroen

Parametry

Marka Citroen
Model C4 Cactus
Wymiary zewnętrzne długość/szerokość/wysokość: 417/171,4/148 cm ; pojemność bagażnika min/max: 348/1170 l
Silniki benzynowy turbo 1.2 PureTech (o mocy 110 lub 130 KM); turbodiesel 1.5 BlueHDi (o mocy 102 lub 120 KM)
Cena od (orientacyjna w zł) 64 000