Skoda Kamiq

Skoda Kamiq

Kamiq oficjalnie zadebiutował 5 marca 2019r. na salonie w Genewie. Jest to miejski crossover Skody o zaskakująco obszernym wnętrzu i dużym bagażniku. Przy długości nadwozia wynoszącej 424 cm, przestronnością wnętrza auto może śmiało konkurować z większością kompaktów. Tradycyjne już u Skody praktyczne rozwiązania, tylko zwiększają użyteczność tego małego SUV-a, którego głównym przeznaczeniem jest teren miejski, ale Skodę można również zabrać w dalszą podróż. Komfort podróżowania zależy jednak również od tego jaki silnik wybierzemy do tego samochodu.

Opis

Do wyboru na razie są silniki benzynowe turbo (o mocy od 95 do 150 KM) oraz 115-konny diesel i na wybranych rynkach jednostka zasilana gazem ziemnym. Jednostki te stosowane są już w innych modelach grupy Volkswagena.

Skoda podkreśla nacisk jaki kładziono na jakość wykonania i jakość materiałów zastosowanych we wnętrzu oraz bogatą listę wyposażenia seryjnego i opcjonalnego w tym oczywiście nowoczesne multimedia, wirtualny kokpit, systemy asystujące kierowcy (utrzymanie pasa ruchu, awaryjne hamowanie, monitorowanie przestrzeni przed i za samochodem oraz martwego pola, wspomaganie parkowania).

Bezpośredni konkurenci to Seat Arona i VW T-Cross, jednak Skoda ma łagodniejszą stylistykę i większy rozstaw osi od swoich bratnich konkurentów, co umożliwia lepsze rozplanowanie wnętrza. Jak zwykle czeska marka stawia na praktyczność. Inne konkurencyjne modele to m.in. Nissan Juke, Hyundai Kona, Kia Stonic, Renault Captur czy Fiat 500X.

Parametry

Marka Skoda
Model Kamiq
Wymiary zewnętrzne długość/szerokość/wysokość: 424/179/153 cm ; pojemność bagażnika min/max 400/1395 l
Silniki benzynowe: 1.0 turbo (o mocy 95 lub 115 KM); turbodiesle: 1.6 TDI (115 KM); zasilane gazem ziemnym: 1.0 G-TEC (90 KM)
Cena od (orientacyjna w zł) 67 000