Toyota Camry

Toyota Camry 2019 - widok z góry

Toyota Camry po 14 latach wraca do Europy w ósmej odsłonie modelu. Auto dostępne jest w pięciu krajach Europy, w tym w Polsce, jako następca Avensis sedan. Producent oferuje jedną wersję napędu, hybrydę.

Opis

Nowa Camry gabarytami zaliczałaby się do klasy średniej wyższej, ale producent plasuje ją raczej w klasie średniej. Jej głównym konkurentem jest Skoda Superb. Duże wymiary zewnętrzne (489 cm długości i 184 cm szerokości) oraz pojemny 524-litrowy bagażnik wraz z hybrydowym napędem o mocy 218 KM, napędzającym przednią oś, gwarantują należyty komfort i niezłe osiągi (8,3 sekundy do setki).

Auto jest też wyposażone w system dźwiękowy JBL oraz zestaw systemów bezpieczeństwa z aktywnym tempomatem, asystentem pasa ruchu i hamowaniem w razie ryzyka kolizji.

W Polsce dostępny jest też Lexus ES – napędzany tym samy zespołem hybrydowym, ale większy, bardziej luksusowy i wyżej pozycjonowany model koncernu Toyota.

Parametry

Marka Toyota
Model Camry
Wymiary zewnętrzne długość/szerokość/wysokość: 489/184/146 cm ; pojemność bagażnika 524 l
Silniki zaspół hybrydowy z 4-cylindrowym 2.5-litrowym silnikiem benzynowym i silnikiem elektrycznym - łączna moc 218 KM - napęd na prżód
Cena od (orientacyjna w zł) 140 000