Volkswagen Sharan

Volkswagen Sharan drugiej generacji to van klasy średniej, który zagościł w salonach w 2010 roku. Jest to więc już bardzo dojrzały model o znakomitych walorach użytkowych. W 2015 roku auto przeszło lekki lifting obejmujący elementy zewnętrzne w tym światła LED oraz wprowadzenie nowych systemów elektronicznych. Wygodnie może nim podróżować siedmiu pasażerów. Przy pięciu osobach na pokładzie do dyspozycji jest natomiast ogromny bagażnik.

Opis

Volkswagen Sharan ma klasyczne nadwozie typowe dla segmentu aut typu van. Jego kształt podporządkowany jest przestrzeni wewnątrz, kosztem jakichkolwiek ekstrawagancji stylistycznych.

Podobnie jak w mniejszym VW Touranie, w drugim rzędzie można zamontować trzy foteliki. Standardowo już dla marki V0lkswagen lista wyposażenia jest bardzo długa i bogata w dodatki z zakresu bezpieczeństwa i komfortu. Znajdziemy na niej m.in. tempomat, system automatycznego i awaryjnego hamowania, monitorowania martwego pola czy ruchu poprzecznego oraz moduły łączące system multimedialny ze smartfonami.

Konkurenci to m.in.: Citroen C4 Spacetourer, Ford S-Max, Opel Zafira oraz Renault Scenic.

Volkswagen Sharan
Volkswagen Sharan

Parametry

Marka Volkswagen
Model Sharan
Wymiary zewnętrzne długość/szerokość/wysokość: 485/190/175 cm ; pojemność bagażnika min/max 885/2430 l
Silniki benzynowe: 1.4 turbo (o mocy 150 KM); turbodiesle: 2.0 TDI (150 lub 184 KM)
Cena od (orientacyjna w zł) 125 500