Najnowszy Nissan Juke 2019

Nissan Juke 2019

Od momentu, gdy pierwszy Nissan Juke zadebiutował na rynku 9 lat temu, sprzedano prawie milion egzemplarzy tego modelu. Zdefiniował on segment kompaktowych crossoverów, choć jego sylwetka nie każdemu przypadła do gustu. Druga generacja auta została pokazana niedawno, tuż przed targami motoryzacyjnymi we Frankfurcie. Debiut miał miejsce w 5 miastach Europy jednocześnie.

Nissan Juke 2019

Nissan Juke 2019 jest nieco większy od poprzednika. Wygląd choć dalej ekstrawagancki, powinien zyskać większą rzeszę zwolenników. Zachowano zasadniczą, atletyczną sylwetkę w stylu coupe. Jednak linie nadwozia są teraz przyjemniejsze dla oka, a okrągłe przednie reflektory w parze z wąskimi lampami powyżej, bardziej pasują do całości koncepcji stylistycznej. Również tylna część nadwozia i tylne lampy ładnie komponują się z resztą, tworząc przyjemną i dynamiczną sylwetkę auta.

Najnowszy Juke jest o 7,5 cm dłuższy od poprzednika, ma o 11 cm większy rozstaw osi i o prawie 70 litrów bardziej pojemny bagażnik. Możemy się więc spodziewać większej przestrzeni dla pasażerów. Nowe technologie włącznie z systemem bezpieczeństwa Nissan ProPILOT i multimediami NissanConnect oferującymi dostęp do pokładowego WiFi, integrację ze smartfonem i stałą aktualizację przez Internet, uczynią jazdę przyjemniejszą i bezpieczniejszą. Wnętrze nie jest przesadnie ekstrawaganckie. Sprawia wrażenie dobrze poukładanego i solidnego.

Na początek auto oferowane będzie z 1.0-litrowym, 3-cylindrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym współpracującym z 6-biegową skrzynią manualną lub 7-biegowym, 2-sprzęgłowym automatem. Cen jeszcze nie znamy.

Foto: Nissan.