Toyota Camry wraca do Europy

Toyota Camry 2019 - przód i bok

Toyota Camry po kilkunastu latach nieobecności w oficjalnej sieci dilerskiej, wraca do Europy z ósmą generacją modelu. Polska będzie jednym z pięciu krajów w których można kupić Camry zamiast modelu Avensis sedan.

Auto oferowane będzie jedynie w odmianie hybrydowej z zespołem napędowym takim jak w Lexusie ES. – silnik benzynowy 4- cylindrowy o pojemności 2.5 litra oraz silnik elektryczny, napędzają koła przednie. Przyśpieszenie 0-100 zajmuje 8,3 s. , a prędkość maksymalna to 183 km/h.

Toyota Camry 2019 hybrid
Toyota Camry 2019 hybrid

Spore rozmiary (489 cm długości) pozwoliły wygospodarować wystarczającą przestrzeń dla pasażerów zarówno z przodu jak i z tyłu i plasują Camry właściwie w wyższej klasie średniej. Tam jednak miejsce zajmuje już Lexus, oferując zapewne wyższą jakość wykończenia i prestiż. Mamy więc kolejne auto z pogranicza segmentów. Z pewnością bardziej prestiżowe i eleganckie niż Avensis i gotowe by walczyć ze Skodą Superb, która w przyszłym roku przejdzie lifting.

Auto można będzie zamawiać już w październiku z odbiorem w maju 2019. Ceny zaczynają się od 139 900 zł za nieźle wyposażoną wersję Comfort m.in. z pakietem bezpieczeństwa zawierającym aktywny tempomat, ledowymi reflektorami czy bezkluczykowym dostępem.

Zobacz więcej zdjęć i informacji na temat nowej Toyoty Camry w naszym katalogu modeli.

 

 

Dodaj komentarz