Wyprzedaże rocznika 2016 w pełni.

Rabaty i dodatki

Większość dostępnych na polskim rynku marek prowadzi aktualnie, pod taką lub inną nazwą, wyprzedaże rocznika 2016. Przypominamy, że jest to okazja do sporych rabatów i/lub wynegocjowania ekstra dodatków (wyposażenie, opony, promocyjne pakiety ubezpieczeń lub gwarancyjne) do aut z minionego roku, których dealerzy chcą się pozbyć. Pamiętajmy więc, że jest to sytuacja na której korzystają obie strony.

Zadbajmy o to by rabat był odpowiednio wysoki.

Bardzo duży wpływ na wartość pojazdu ma u nas w kraju rok produkcji. Dopiero w drugiej kolejności patrzy się na datę pierwszej rejestracji. Dlatego kupując samochód z poprzedniego rocznika dopilnujmy, aby sprzedawca obdarował nas wystarczająco hojnym rabatem. Nie chcemy pisać, że rabat powinien wynosić co najmniej 10% lub więcej, bo w zależności od marki i modelu, indywidualnej sytuacji kupującego oraz rynku, wartość ta może się zmieniać. Faktem jest, że im dłużej będziemy autem jeździć, tym większa część korzyści finansowej przypadnie nam, ale na koniec przy odsprzedaży część „zysku” oddamy sprzedając samochód o rok starszy. Warto więc policzyć korzyści i jeśli wydają się one dla nas niewystarczające, kupić aktualny rocznik.

Wyprzedaże prowadzą aktualnie: Alfa Romeo, Audi, BMW, Citroen, Fiat, Ford, Hyundai, Honda, Isuzu, Lexus, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Ssangyong, Seat, Toyota i Volkswagen.

Ceny na samochody używane też powinny zostać odpowiednio obniżone, a wielu sprzedawców na początku roku zdaje się o tym zapominać utrzymując dotychczasową cenę.

Dodaj komentarz