Bentley

Bentley Bentayga

SUV · 11 wersji · lifting 2020

Bentley Bentayga
Zdjęcie: Ethan Llamas, „Bentley Bentayga FL EWB Azure Verdant.jpg”, Wikimedia Commons, licencja CC BY-SA
Cena
na zapytanie
Moc
340–⁠650 KMsilnik spalinowy w części wersji
Przyspieszenie
od 3,6 s0–100 km/h
Spalanie (WLTP)
13,0–⁠13,1 l/100 km
Bagażnik
380–⁠484 l
Długość
5125–⁠5305 mm

Bentley nie publikuje cen.

Wersje i ceny

WersjaPaliwoMocNapęd0–100 km/hZużycie / zasięg (WLTP)Cena brutto
Azure Hybridhybryda plug-in340 KM (silnik spalinowy)——3,1 l/100 kmna zapytanie
Hybridhybryda plug-in340 KM (silnik spalinowy)——3,1 l/100 kmna zapytanie
S Hybridhybryda plug-in340 KM (silnik spalinowy)——3,1 l/100 kmna zapytanie
Azure V8benzyna549 KM—4,5 s13,0 l/100 kmna zapytanie
Extended Wheelbasebenzyna549 KM—4,6 s13,0 l/100 kmna zapytanie
Extended Wheelbase Azure V8benzyna549 KM—4,6 s13,0 l/100 kmna zapytanie
Extended Wheelbase Mulliner V8benzyna549 KM—4,6 s13,0 l/100 kmna zapytanie
Extended Wheelbase V8benzyna549 KM—4,6 s13,0 l/100 kmna zapytanie
S V8benzyna549 KM—4,5 s13,0 l/100 kmna zapytanie
V8benzyna549 KM—4,5 s13,0 l/100 kmna zapytanie
Speedbenzyna650 KM—3,6 s13,1 l/100 kmna zapytanie

Auto w firmie: limit kosztów

Od 1 stycznia 2026 r. firma zalicza do kosztów podatkowych odpisy amortyzacyjne i raty leasingu samochodu osobowego tylko do limitu jego wartości (przy leasingu proporcjonalnie). Limit zależy od napędu i emisji CO₂ zapisanej w dowodzie rejestracyjnym: 225 000 zł dla aut elektrycznych, 150 000 zł przy emisji poniżej 50 g/km i 100 000 zł przy wyższej.

100 000 zł — wszystkie wersje (emisja CO₂ od 50 g/km).

Emisja CO₂ według danych producenta (WLTP); konkretny egzemplarz ma ją w dowodzie rejestracyjnym. Auta wprowadzone do ewidencji środków trwałych przed 2026 r. rozlicza się według dawnych zasad. Podstawa: art. 23 ust. 1 pkt 4 i 47a ustawy o PIT oraz art. 16 ust. 1 pkt 4 i 49a ustawy o CIT w brzmieniu ustawy z 2 grudnia 2021 r. (Dz.U. 2021 poz. 2269). To informacja ogólna, nie porada podatkowa.

Wymiary Bentley Bentayga

Długość
5125–⁠5305 mm
Szerokość
2222 mmz lusterkami
Wysokość
1728–⁠1774 mm
Rozstaw osi
2995–⁠3175 mm
Bagażnik
380–⁠484 l
Masa własna
2487–⁠2595 kg

Zakres obejmuje wszystkie wersje. Wymiary konkretnej wersji są w jej danych technicznych niżej.

Dane techniczne wersji

Kliknij wersję, żeby zobaczyć pełne dane techniczne.

Azure Hybridna zapytanie

Cena, firma i bezpieczeństwo

Limit kosztów w firmie (od 2026 r.)
100 000 zł (emisja CO₂ od 50 g/km)

Silnik i napęd

Rodzaj napędu
hybryda plug-in
Moc
340 KM (250 kW) — sam silnik spalinowy; rejestr nie podaje mocy całego układu hybrydowego
Pojemność skokowa
2995 cm³

Zużycie i emisja (WLTP)

Spalanie
3,1 l/100 km (średnia ważona)
Zużycie energii
27,4 kWh/100 km (sama jazda na prądzie)
Emisja CO₂
71 g/km
Zbiornik paliwa
85 l

Wymiary

Szerokość
2222 mm z lusterkami
Wysokość
1728 mm
Rozstaw osi
2995 mm

Masa, bagażnik i holowanie

Masa własna
2585 kg (z kierowcą 75 kg)
Masa własna DIN (bez kierowcy)
2510 kg
Bagażnik
484 l
Hybridna zapytanie

Cena, firma i bezpieczeństwo

Limit kosztów w firmie (od 2026 r.)
100 000 zł (emisja CO₂ od 50 g/km)

Silnik i napęd

Rodzaj napędu
hybryda plug-in
Moc
340 KM (250 kW) — sam silnik spalinowy; rejestr nie podaje mocy całego układu hybrydowego
Pojemność skokowa
2995 cm³

Zużycie i emisja (WLTP)

Spalanie
3,1 l/100 km (średnia ważona)
Zużycie energii
27,4 kWh/100 km (sama jazda na prądzie)
Emisja CO₂
71 g/km
Zbiornik paliwa
85 l

Wymiary

Szerokość
2222 mm z lusterkami
Wysokość
1728 mm
Rozstaw osi
2995 mm

Masa, bagażnik i holowanie

Masa własna
2585 kg (z kierowcą 75 kg)
Masa własna DIN (bez kierowcy)
2510 kg
Bagażnik
484 l
S Hybridna zapytanie

Cena, firma i bezpieczeństwo

Limit kosztów w firmie (od 2026 r.)
100 000 zł (emisja CO₂ od 50 g/km)

Silnik i napęd

Rodzaj napędu
hybryda plug-in
Moc
340 KM (250 kW) — sam silnik spalinowy; rejestr nie podaje mocy całego układu hybrydowego
Pojemność skokowa
2995 cm³

Zużycie i emisja (WLTP)

Spalanie
3,1 l/100 km (średnia ważona)
Zużycie energii
27,4 kWh/100 km (sama jazda na prądzie)
Emisja CO₂
71 g/km
Zbiornik paliwa
85 l

Wymiary

Szerokość
2222 mm z lusterkami
Wysokość
1728 mm
Rozstaw osi
2995 mm

Masa, bagażnik i holowanie

Masa własna
2585 kg (z kierowcą 75 kg)
Masa własna DIN (bez kierowcy)
2510 kg
Bagażnik
484 l
Azure V8na zapytanie

Cena, firma i bezpieczeństwo

Limit kosztów w firmie (od 2026 r.)
100 000 zł (emisja CO₂ od 50 g/km)

Silnik i napęd

Rodzaj napędu
benzyna
Moc
549 KM (404 kW)
Moment obrotowy
770 Nm
Pojemność skokowa
3996 cm³

Osiągi

Przyspieszenie 0–100 km/h
4,5 s
Prędkość maksymalna
290 km/h

Zużycie i emisja (WLTP)

Spalanie
13,0 l/100 km
Emisja CO₂
296 g/km
Zbiornik paliwa
85 l

Wymiary

Długość
5125 mm
Szerokość
2222 mm z lusterkami
Wysokość
1728 mm
Rozstaw osi
2995 mm

Masa, bagażnik i holowanie

Masa własna
2487 kg (z kierowcą 75 kg)
Masa własna DIN (bez kierowcy)
2412 kg
Bagażnik
484 l
Extended Wheelbasena zapytanie

Cena, firma i bezpieczeństwo

Limit kosztów w firmie (od 2026 r.)
100 000 zł (emisja CO₂ od 50 g/km)

Silnik i napęd

Rodzaj napędu
benzyna
Moc
549 KM (404 kW)
Moment obrotowy
770 Nm
Pojemność skokowa
3996 cm³

Osiągi

Przyspieszenie 0–100 km/h
4,6 s
Prędkość maksymalna
290 km/h

Zużycie i emisja (WLTP)

Spalanie
13,0 l/100 km
Emisja CO₂
296 g/km
Zbiornik paliwa
85 l

Wymiary

Długość
5305 mm
Szerokość
2222 mm z lusterkami
Wysokość
1774 mm
Rozstaw osi
3175 mm

Masa, bagażnik i holowanie

Masa własna
2576 kg (z kierowcą 75 kg)
Masa własna DIN (bez kierowcy)
2501 kg
Bagażnik
380 l
Extended Wheelbase Azure V8na zapytanie

Cena, firma i bezpieczeństwo

Limit kosztów w firmie (od 2026 r.)
100 000 zł (emisja CO₂ od 50 g/km)

Silnik i napęd

Rodzaj napędu
benzyna
Moc
549 KM (404 kW)
Moment obrotowy
770 Nm
Pojemność skokowa
3996 cm³

Osiągi

Przyspieszenie 0–100 km/h
4,6 s
Prędkość maksymalna
290 km/h

Zużycie i emisja (WLTP)

Spalanie
13,0 l/100 km
Emisja CO₂
296 g/km
Zbiornik paliwa
85 l

Wymiary

Długość
5305 mm
Szerokość
2222 mm z lusterkami
Wysokość
1774 mm
Rozstaw osi
3175 mm

Masa, bagażnik i holowanie

Masa własna
2595 kg (z kierowcą 75 kg)
Masa własna DIN (bez kierowcy)
2520 kg
Bagażnik
380 l
Extended Wheelbase Mulliner V8na zapytanie

Cena, firma i bezpieczeństwo

Limit kosztów w firmie (od 2026 r.)
100 000 zł (emisja CO₂ od 50 g/km)

Silnik i napęd

Rodzaj napędu
benzyna
Moc
549 KM (404 kW)
Moment obrotowy
770 Nm
Pojemność skokowa
3996 cm³

Osiągi

Przyspieszenie 0–100 km/h
4,6 s
Prędkość maksymalna
290 km/h

Zużycie i emisja (WLTP)

Spalanie
13,0 l/100 km
Emisja CO₂
296 g/km
Zbiornik paliwa
85 l

Wymiary

Długość
5305 mm
Szerokość
2222 mm z lusterkami
Wysokość
1774 mm
Rozstaw osi
3175 mm

Masa, bagażnik i holowanie

Masa własna
2576 kg (z kierowcą 75 kg)
Masa własna DIN (bez kierowcy)
2501 kg
Bagażnik
380 l
Extended Wheelbase V8na zapytanie

Cena, firma i bezpieczeństwo

Limit kosztów w firmie (od 2026 r.)
100 000 zł (emisja CO₂ od 50 g/km)

Silnik i napęd

Rodzaj napędu
benzyna
Moc
549 KM (404 kW)
Moment obrotowy
770 Nm
Pojemność skokowa
3996 cm³

Osiągi

Przyspieszenie 0–100 km/h
4,6 s
Prędkość maksymalna
290 km/h

Zużycie i emisja (WLTP)

Spalanie
13,0 l/100 km
Emisja CO₂
294 g/km
Zbiornik paliwa
85 l

Wymiary

Długość
5305 mm
Szerokość
2222 mm z lusterkami
Wysokość
1774 mm
Rozstaw osi
3175 mm

Masa, bagażnik i holowanie

Masa własna
2589 kg (z kierowcą 75 kg)
Masa własna DIN (bez kierowcy)
2514 kg
Bagażnik
380 l
S V8na zapytanie

Cena, firma i bezpieczeństwo

Limit kosztów w firmie (od 2026 r.)
100 000 zł (emisja CO₂ od 50 g/km)

Silnik i napęd

Rodzaj napędu
benzyna
Moc
549 KM (404 kW)
Moment obrotowy
770 Nm
Pojemność skokowa
3996 cm³

Osiągi

Przyspieszenie 0–100 km/h
4,5 s
Prędkość maksymalna
290 km/h

Zużycie i emisja (WLTP)

Spalanie
13,0 l/100 km
Emisja CO₂
296 g/km
Zbiornik paliwa
85 l

Wymiary

Długość
5125 mm
Szerokość
2222 mm z lusterkami
Wysokość
1728 mm
Rozstaw osi
2995 mm

Masa, bagażnik i holowanie

Masa własna
2487 kg (z kierowcą 75 kg)
Masa własna DIN (bez kierowcy)
2412 kg
Bagażnik
484 l
V8na zapytanie

Cena, firma i bezpieczeństwo

Limit kosztów w firmie (od 2026 r.)
100 000 zł (emisja CO₂ od 50 g/km)

Silnik i napęd

Rodzaj napędu
benzyna
Moc
549 KM (404 kW)
Moment obrotowy
770 Nm
Pojemność skokowa
3996 cm³

Osiągi

Przyspieszenie 0–100 km/h
4,5 s
Prędkość maksymalna
290 km/h

Zużycie i emisja (WLTP)

Spalanie
13,0 l/100 km
Emisja CO₂
296 g/km
Zbiornik paliwa
85 l

Wymiary

Długość
5125 mm
Szerokość
2222 mm z lusterkami
Wysokość
1728 mm
Rozstaw osi
2995 mm

Masa, bagażnik i holowanie

Masa własna
2487 kg (z kierowcą 75 kg)
Masa własna DIN (bez kierowcy)
2412 kg
Bagażnik
484 l
Speedna zapytanie

Cena, firma i bezpieczeństwo

Limit kosztów w firmie (od 2026 r.)
100 000 zł (emisja CO₂ od 50 g/km)

Silnik i napęd

Rodzaj napędu
benzyna
Moc
650 KM (478 kW)
Moment obrotowy
850 Nm
Pojemność skokowa
3996 cm³

Osiągi

Przyspieszenie 0–100 km/h
3,6 s
Prędkość maksymalna
310 km/h

Zużycie i emisja (WLTP)

Spalanie
13,1 l/100 km
Emisja CO₂
298 g/km
Zbiornik paliwa
85 l

Wymiary

Długość
5144 mm
Szerokość
2222 mm z lusterkami
Wysokość
1728 mm
Rozstaw osi
2995 mm

Masa, bagażnik i holowanie

Masa własna
2541 kg (z kierowcą 75 kg)
Masa własna DIN (bez kierowcy)
2466 kg
Bagażnik
484 l

Warto wiedzieć

  • Ten model jest na 97. miejscu w katalogu pod względem liczby nowych aut kupionych w Polsce od 1 stycznia do 31 października 2026 r. (rejestr CEPiK).

Premiera i lifting

Bentley Bentayga: pytania i odpowiedzi

Ile kosztuje Bentley Bentayga?

Bentley nie publikuje cen.

Jakie wymiary ma Bentley Bentayga?

Bentley Bentayga ma 5125–⁠5305 mm długości, 2222 mm szerokości z lusterkami, 1728–⁠1774 mm wysokości i 2995–⁠3175 mm rozstawu osi. Bagażnik mieści 380–⁠484 l. Zakresy obejmują wszystkie wersje.

Ile waży Bentley Bentayga?

Masa własna: od 2487 do 2595 kg, zależnie od wersji.

Jaką moc ma Bentley Bentayga?

Moc wersji modelu Bentley Bentayga wynosi od 340 do 650 KM. Podana moc części wersji to moc samego silnika spalinowego: rejestr nie podaje mocy całego układu hybrydowego.

Ile pali Bentley Bentayga?

Według WLTP wersje spalinowe zużywają 13,0–⁠13,1 l/100 km. Hybrydy plug-in: 3,1 l/100 km (średnia ważona WLTP, z udziałem jazdy na prądzie).

Która wersja Bentley Bentayga jest najoszczędniejsza?

Najmniej paliwa zużywa wersja „Azure V8” (od 13,0 l/100 km według WLTP).

Jakie wersje ma Bentley Bentayga?

Katalog ma 11 wersji modelu Bentley Bentayga. Paliwo: hybryda plug-in, benzyna.

Do jakiej klasy należy Bentley Bentayga?

Klasa w katalogu CarAuto.pl: „Duże i luksusowe SUV-y”. Wszystkie modele tej klasy.

Z jakimi modelami konkuruje Bentley Bentayga?

Najbardziej podobne modele innych marek w katalogu CarAuto.pl (nadwozie, cena, długość i moc) to: Mercedes-Benz GLS (od 535 882 zł), Land Rover Range Rover (cena na zapytanie), BMW X7 (od 525 000 zł) i Lamborghini Urus (cena na zapytanie). Porównaj je w porównywarce.

Kiedy był lifting Bentley Bentayga?

Lifting 30 czerwca 2020 r.

Jaki limit kosztów w firmie ma Bentley Bentayga?

Od 2026 r.: 100 000 zł — wszystkie wersje (emisja CO₂ od 50 g/km). Do tej kwoty wartości auta firma zalicza do kosztów odpisy amortyzacyjne i raty leasingu.

Podobne modele innych marek

Dobrane automatycznie: to samo nadwozie, zbliżona cena, długość i moc. Porównaj z dwoma pierwszymi w jednej tabeli.

Inne modele Bentley w katalogu

Źródła danych

Dane techniczne i ceny pochodzą z serwisów producentów, a gdy producent ich nie publikuje — z rejestrów wymienionych niżej.

Opracowanie własne na podstawie danych z bazy monitoringu CO2 Europejskiej Agencji Środowiska (EEA), © DG-CLIMA, licencja CC BY 4.0

Opracowanie własne na podstawie danych o rejestracjach z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), © Ministerstwo Cyfryzacji, licencja CC BY 4.0

← Wszystkie modele w katalogu