Land Rover

Land Rover Defender

SUV · 10 wersji · premiera 2019, ostatnia zmiana 2025

Land Rover Defender
Zdjęcie: „Land Rover DEFENDER 110 V8 (L663) front.jpg”, Wikimedia Commons, domena publiczna
Cena
na zapytanie
Moc
200–⁠635 KMsilnik spalinowy w części wersji
Spalanie (WLTP)
8,4–⁠14,3 l/100 km
Zasięg na prądzie
do 47 kmhybryda plug-in (WLTP)
Napęd
4×4
Długość
4320–⁠5370 mm

Katalog nie podaje cen Land Rovera: importer publikuje cennik na zasadach, które nie pozwalają go przedrukować — aktualną cenę podaje dealer.

Wersje i ceny

WersjaPaliwoMocNapęd0–100 km/hZużycie / zasięg (WLTP)Cena brutto
110 diesel MHEV 200 KMdiesel200 KM4×4——na zapytanie
90 diesel MHEV 200 KMdiesel200 KM4×4—8,4 l/100 kmna zapytanie
110 PHEVhybryda plug-in224 KM (silnik spalinowy)4×4—na prądzie 47 kmna zapytanie
110 diesel MHEV 249 KMdiesel249 KM4×4—8,8 l/100 kmna zapytanie
130 diesel MHEV 249 KMdiesel249 KM4×4—9,0 l/100 kmna zapytanie
90 diesel MHEV 249 KMdiesel249 KM4×4—8,4 l/100 kmna zapytanie
110 diesel MHEV 351 KMdiesel351 KM4×4—8,8 l/100 kmna zapytanie
130 diesel MHEV 351 KMdiesel351 KM4×4—8,9 l/100 kmna zapytanie
110 benzyna 426 KMbenzyna426 KM4×4—14,3 l/100 kmna zapytanie
110 benzyna MHEV 635 KMbenzyna635 KM4×4—13,3 l/100 kmna zapytanie

Auto w firmie: limit kosztów

Od 1 stycznia 2026 r. firma zalicza do kosztów podatkowych odpisy amortyzacyjne i raty leasingu samochodu osobowego tylko do limitu jego wartości (przy leasingu proporcjonalnie). Limit zależy od napędu i emisji CO₂ zapisanej w dowodzie rejestracyjnym: 225 000 zł dla aut elektrycznych, 150 000 zł przy emisji poniżej 50 g/km i 100 000 zł przy wyższej.

100 000 zł — wszystkie wersje (emisja CO₂ od 50 g/km).

Emisja CO₂ według danych producenta (WLTP); konkretny egzemplarz ma ją w dowodzie rejestracyjnym. Auta wprowadzone do ewidencji środków trwałych przed 2026 r. rozlicza się według dawnych zasad. Podstawa: art. 23 ust. 1 pkt 4 i 47a ustawy o PIT oraz art. 16 ust. 1 pkt 4 i 49a ustawy o CIT w brzmieniu ustawy z 2 grudnia 2021 r. (Dz.U. 2021 poz. 2269). To informacja ogólna, nie porada podatkowa.

Wymiary Land Rover Defender

Długość
4320–⁠5370 mm
Szerokość
2000–⁠2060 mm
Wysokość
1910–⁠1950 mm
Rozstaw osi
2590–⁠3020 mm
Masa własna
2394–⁠2711 kg

Zakres obejmuje wszystkie wersje. Wymiary konkretnej wersji są w jej danych technicznych niżej.

Dane techniczne wersji

Kliknij wersję, żeby zobaczyć pełne dane techniczne.

110 diesel MHEV 200 KMna zapytanie

Cena, firma i bezpieczeństwo

Limit kosztów w firmie (od 2026 r.)
100 000 zł (emisja CO₂ od 50 g/km)
Euro NCAP
5 gwiazdek (ocena z 2020 r.)

Silnik i napęd

Rodzaj napędu
diesel, miękka hybryda
Moc
200 KM (147 kW)
Pojemność skokowa
2997 cm³
Liczba cylindrów
6
Napęd
na cztery koła (4×4)

Osiągi

Prędkość maksymalna
175 km/h

Zużycie i emisja (WLTP)

Emisja CO₂
224 g/km

Wymiary

Długość
4760 mm
Szerokość
2000 mm
Wysokość
1920 mm
Rozstaw osi
3020 mm
Rozstaw kół przód / tył
1700 / 1680 mm
Drzwi
5
Miejsca
5

Masa, bagażnik i holowanie

Masa własna
2515 kg (z kierowcą 75 kg)
Masa własna DIN (bez kierowcy)
2440 kg
Dopuszczalna masa całkowita
3200 kg
Ładowność (DIN)
760 kg
Uciąg przyczepy z hamulcem
3500 kg
90 diesel MHEV 200 KMna zapytanie

Cena, firma i bezpieczeństwo

Limit kosztów w firmie (od 2026 r.)
100 000 zł (emisja CO₂ od 50 g/km)
Euro NCAP
5 gwiazdek (ocena z 2020 r.)

Silnik i napęd

Rodzaj napędu
diesel, miękka hybryda
Moc
200 KM (147 kW)
Pojemność skokowa
2997 cm³
Liczba cylindrów
6
Napęd
na cztery koła (4×4)

Osiągi

Prędkość maksymalna
175 km/h

Zużycie i emisja (WLTP)

Spalanie
8,4 l/100 km
Emisja CO₂
220 g/km

Wymiary

Długość
4320 mm
Szerokość
2000 mm
Wysokość
1910 mm
Rozstaw osi
2590 mm
Rozstaw kół przód / tył
1700 / 1680 mm
Drzwi
3
Miejsca
5

Masa, bagażnik i holowanie

Masa własna
2394 kg (z kierowcą 75 kg)
Masa własna DIN (bez kierowcy)
2319 kg
Dopuszczalna masa całkowita
2970 kg
Ładowność (DIN)
651 kg
Uciąg przyczepy z hamulcem
3500 kg
110 PHEVna zapytanie

Cena, firma i bezpieczeństwo

Limit kosztów w firmie (od 2026 r.)
100 000 zł (emisja CO₂ od 50 g/km)
Euro NCAP
5 gwiazdek (ocena z 2020 r.)

Silnik i napęd

Rodzaj napędu
hybryda plug-in
Moc
224 KM (165 kW) — sam silnik spalinowy; rejestr nie podaje mocy całego układu hybrydowego
Pojemność skokowa
1997 cm³
Liczba cylindrów
4
Napęd
na cztery koła (4×4)

Osiągi

Prędkość maksymalna
209 km/h

Zużycie i emisja (WLTP)

Spalanie
2,9 l/100 km (średnia ważona)
Emisja CO₂
66 g/km

Bateria i ładowanie

Zasięg
47 km (EAER)

Wymiary

Długość
4760 mm
Szerokość
2000 mm
Wysokość
1920 mm
Rozstaw osi
3020 mm
Rozstaw kół przód / tył
1700 / 1680 mm
Drzwi
5
Miejsca
5

Masa, bagażnik i holowanie

Masa własna
2693 kg (z kierowcą 75 kg)
Masa własna DIN (bez kierowcy)
2618 kg
Dopuszczalna masa całkowita
3300 kg
Ładowność (DIN)
682 kg
Uciąg przyczepy z hamulcem
3000 kg
110 diesel MHEV 249 KMna zapytanie

Cena, firma i bezpieczeństwo

Limit kosztów w firmie (od 2026 r.)
100 000 zł (emisja CO₂ od 50 g/km)
Euro NCAP
5 gwiazdek (ocena z 2020 r.)

Silnik i napęd

Rodzaj napędu
diesel, miękka hybryda
Moc
249 KM (183 kW)
Pojemność skokowa
2997 cm³
Liczba cylindrów
6
Napęd
na cztery koła (4×4)

Osiągi

Prędkość maksymalna
188 km/h

Zużycie i emisja (WLTP)

Spalanie
8,8 l/100 km
Emisja CO₂
228 g/km

Wymiary

Długość
4760 mm
Szerokość
2000 mm
Wysokość
1920 mm
Rozstaw osi
3020 mm
Rozstaw kół przód / tył
1700 / 1680 mm
Drzwi
5
Miejsca
5

Masa, bagażnik i holowanie

Masa własna
2515 kg (z kierowcą 75 kg)
Masa własna DIN (bez kierowcy)
2440 kg
Dopuszczalna masa całkowita
3200 kg
Ładowność (DIN)
760 kg
Uciąg przyczepy z hamulcem
3500 kg
130 diesel MHEV 249 KMna zapytanie

Cena, firma i bezpieczeństwo

Limit kosztów w firmie (od 2026 r.)
100 000 zł (emisja CO₂ od 50 g/km)
Euro NCAP
5 gwiazdek (ocena z 2020 r.)

Silnik i napęd

Rodzaj napędu
diesel, miękka hybryda
Moc
249 KM (183 kW)
Pojemność skokowa
2997 cm³
Liczba cylindrów
6
Napęd
na cztery koła (4×4)

Osiągi

Prędkość maksymalna
188 km/h

Zużycie i emisja (WLTP)

Spalanie
9,0 l/100 km
Emisja CO₂
237 g/km

Wymiary

Długość
5370 mm
Szerokość
2000 mm
Wysokość
1910 mm
Rozstaw osi
3020 mm
Rozstaw kół przód / tył
1700 / 1680 mm
Drzwi
5
Miejsca
8

Masa, bagażnik i holowanie

Masa własna
2711 kg (z kierowcą 75 kg)
Masa własna DIN (bez kierowcy)
2636 kg
Dopuszczalna masa całkowita
3380 kg
Ładowność (DIN)
744 kg
Uciąg przyczepy z hamulcem
3000 kg
90 diesel MHEV 249 KMna zapytanie

Cena, firma i bezpieczeństwo

Limit kosztów w firmie (od 2026 r.)
100 000 zł (emisja CO₂ od 50 g/km)
Euro NCAP
5 gwiazdek (ocena z 2020 r.)

Silnik i napęd

Rodzaj napędu
diesel, miękka hybryda
Moc
249 KM (183 kW)
Pojemność skokowa
2997 cm³
Liczba cylindrów
6
Napęd
na cztery koła (4×4)

Osiągi

Prędkość maksymalna
188 km/h

Zużycie i emisja (WLTP)

Spalanie
8,4 l/100 km
Emisja CO₂
221 g/km

Wymiary

Długość
4320 mm
Szerokość
2000 mm
Wysokość
1910 mm
Rozstaw osi
2590 mm
Rozstaw kół przód / tył
1700 / 1680 mm
Drzwi
3
Miejsca
5

Masa, bagażnik i holowanie

Masa własna
2484 kg (z kierowcą 75 kg)
Masa własna DIN (bez kierowcy)
2409 kg
Dopuszczalna masa całkowita
3200 kg
Ładowność (DIN)
791 kg
Uciąg przyczepy z hamulcem
3500 kg
110 diesel MHEV 351 KMna zapytanie

Cena, firma i bezpieczeństwo

Limit kosztów w firmie (od 2026 r.)
100 000 zł (emisja CO₂ od 50 g/km)
Euro NCAP
5 gwiazdek (ocena z 2020 r.)

Silnik i napęd

Rodzaj napędu
diesel, miękka hybryda
Moc
351 KM (258 kW)
Pojemność skokowa
2997 cm³
Liczba cylindrów
6
Napęd
na cztery koła (4×4)

Osiągi

Prędkość maksymalna
209 km/h

Zużycie i emisja (WLTP)

Spalanie
8,8 l/100 km
Emisja CO₂
231 g/km

Wymiary

Długość
4760 mm
Szerokość
2000 mm
Wysokość
1920 mm
Rozstaw osi
3020 mm
Rozstaw kół przód / tył
1700 / 1680 mm
Drzwi
5
Miejsca
5

Masa, bagażnik i holowanie

Masa własna
2515 kg (z kierowcą 75 kg)
Masa własna DIN (bez kierowcy)
2440 kg
Dopuszczalna masa całkowita
3200 kg
Ładowność (DIN)
760 kg
Uciąg przyczepy z hamulcem
3500 kg
130 diesel MHEV 351 KMna zapytanie

Cena, firma i bezpieczeństwo

Limit kosztów w firmie (od 2026 r.)
100 000 zł (emisja CO₂ od 50 g/km)
Euro NCAP
5 gwiazdek (ocena z 2020 r.)

Silnik i napęd

Rodzaj napędu
diesel, miękka hybryda
Moc
351 KM (258 kW)
Pojemność skokowa
2997 cm³
Liczba cylindrów
6
Napęd
na cztery koła (4×4)

Osiągi

Prędkość maksymalna
209 km/h

Zużycie i emisja (WLTP)

Spalanie
8,9 l/100 km
Emisja CO₂
234 g/km

Wymiary

Długość
5100 mm
Szerokość
2000 mm
Wysokość
1910 mm
Rozstaw osi
3020 mm
Rozstaw kół przód / tył
1700 / 1680 mm
Drzwi
5
Miejsca
8

Masa, bagażnik i holowanie

Masa własna
2711 kg (z kierowcą 75 kg)
Masa własna DIN (bez kierowcy)
2636 kg
Dopuszczalna masa całkowita
3380 kg
Ładowność (DIN)
744 kg
Uciąg przyczepy z hamulcem
3000 kg
110 benzyna 426 KMna zapytanie

Cena, firma i bezpieczeństwo

Limit kosztów w firmie (od 2026 r.)
100 000 zł (emisja CO₂ od 50 g/km)
Euro NCAP
5 gwiazdek (ocena z 2020 r.)

Silnik i napęd

Rodzaj napędu
benzyna
Moc
426 KM (313 kW)
Pojemność skokowa
4999 cm³
Liczba cylindrów
8
Napęd
na cztery koła (4×4)

Osiągi

Prędkość maksymalna
209 km/h

Zużycie i emisja (WLTP)

Spalanie
14,3 l/100 km
Emisja CO₂
322 g/km

Wymiary

Długość
4760 mm
Szerokość
2000 mm
Wysokość
1920 mm
Rozstaw osi
3020 mm
Rozstaw kół przód / tył
1700 / 1680 mm
Drzwi
5
Miejsca
5

Masa, bagażnik i holowanie

Masa własna
2484 kg (z kierowcą 75 kg)
Masa własna DIN (bez kierowcy)
2409 kg
Dopuszczalna masa całkowita
3230 kg
Ładowność (DIN)
821 kg
Uciąg przyczepy z hamulcem
3500 kg
110 benzyna MHEV 635 KMna zapytanie

Cena, firma i bezpieczeństwo

Limit kosztów w firmie (od 2026 r.)
100 000 zł (emisja CO₂ od 50 g/km)
Euro NCAP
5 gwiazdek (ocena z 2020 r.)

Silnik i napęd

Rodzaj napędu
benzyna, miękka hybryda
Moc
635 KM (467 kW)
Pojemność skokowa
4395 cm³
Liczba cylindrów
8
Napęd
na cztery koła (4×4)

Osiągi

Prędkość maksymalna
250 km/h

Zużycie i emisja (WLTP)

Spalanie
13,3 l/100 km
Emisja CO₂
300 g/km

Wymiary

Długość
4760 mm
Szerokość
2060 mm
Wysokość
1950 mm
Rozstaw osi
3020 mm
Rozstaw kół przód / tył
1770 / 1760 mm
Drzwi
5
Miejsca
5

Masa, bagażnik i holowanie

Masa własna
2671 kg (z kierowcą 75 kg)
Masa własna DIN (bez kierowcy)
2596 kg
Dopuszczalna masa całkowita
3230 kg
Ładowność (DIN)
634 kg
Uciąg przyczepy z hamulcem
3500 kg

Bezpieczeństwo: Euro NCAP

5 gwiazdek w ocenie z 2020 r.

Ochrona dorosłych
85%
Ochrona dzieci
85%
Ochrona niechronionych uczestników ruchu
71%
Systemy wspomagania bezpieczeństwa
79%

Ocena opublikowana 9 grudnia 2020 r. jest ważna 6 lat, do 9 grudnia 2026 r. Szczegóły na euroncap.com.

Wyniki Euro NCAP (liczba gwiazdek i procenty) według euroncap.com, bez materiałów Euro NCAP. Od 2026 r. Euro NCAP podaje wyniki czterech etapów zamiast czterech obszarów.

W rankingach

Warto wiedzieć

  • Ten model jest na 46. miejscu w katalogu pod względem liczby nowych aut kupionych w Polsce od 1 stycznia do 31 października 2026 r. (rejestr CEPiK).
  • W gamie jest diesel, coraz rzadszy w autach premium.
  • Do 8 miejsc.

Premiera i lifting

Land Rover Defender: pytania i odpowiedzi

Ile kosztuje Land Rover Defender?

Katalog nie podaje cen Land Rovera: importer publikuje cennik na zasadach, które nie pozwalają go przedrukować — aktualną cenę podaje dealer.

Jakie wymiary ma Land Rover Defender?

Land Rover Defender ma 4320–⁠5370 mm długości, 2000–⁠2060 mm szerokości (bez lusterek), 1910–⁠1950 mm wysokości i 2590–⁠3020 mm rozstawu osi. Zakresy obejmują wszystkie wersje.

Ile waży Land Rover Defender?

Masa własna: od 2394 do 2711 kg, zależnie od wersji. Dopuszczalna masa całkowita: do 3380 kg.

Jaką moc ma Land Rover Defender?

Moc wersji modelu Land Rover Defender wynosi od 200 do 635 KM. Podana moc części wersji to moc samego silnika spalinowego: rejestr nie podaje mocy całego układu hybrydowego.

Ile pali Land Rover Defender?

Według WLTP wersje spalinowe zużywają 8,4–⁠14,3 l/100 km. Hybrydy plug-in: 2,9 l/100 km (średnia ważona WLTP, z udziałem jazdy na prądzie), a na samym prądzie przejeżdżają do 47 km.

Która wersja Land Rover Defender jest najoszczędniejsza?

Najmniej paliwa zużywa wersja „90 diesel MHEV 200 KM” (od 8,4 l/100 km według WLTP).

Ile miejsc ma Land Rover Defender?

Land Rover Defender ma 5 albo 8 miejsc, zależnie od wersji.

Jakie wersje ma Land Rover Defender?

Katalog ma 10 wersji modelu Land Rover Defender. Paliwo: diesel, hybryda plug-in, benzyna. Napęd: na cztery koła (4×4).

Do jakiej klasy należy Land Rover Defender?

Klasa w katalogu CarAuto.pl: „Duże i luksusowe SUV-y”. Wszystkie modele tej klasy.

Z jakimi modelami konkuruje Land Rover Defender?

Najbardziej podobne modele innych marek w katalogu CarAuto.pl (nadwozie, cena, długość i moc) to: Mercedes-Benz EQE SUV (od 413 600 zł), Volvo EX60 (od 281 900 zł), Maserati Grecale (cena na zapytanie) i Porsche Macan (od 376 000 zł). Porównaj je w porównywarce.

Kiedy była premiera i lifting Land Rover Defender?

Premiera 10 września 2019 r., lifting 28 maja 2025 r.

Ile gwiazdek w Euro NCAP ma Land Rover Defender?

5 gwiazdek (ocena z 2020 r.): ochrona dorosłych 85%, dzieci 85%, niechronionych uczestników ruchu 71%, systemy wspomagania 79%.

Jaki limit kosztów w firmie ma Land Rover Defender?

Od 2026 r.: 100 000 zł — wszystkie wersje (emisja CO₂ od 50 g/km). Do tej kwoty wartości auta firma zalicza do kosztów odpisy amortyzacyjne i raty leasingu.

Podobne modele innych marek

Dobrane automatycznie: to samo nadwozie, zbliżona cena, długość i moc. Porównaj z dwoma pierwszymi w jednej tabeli.

Inne modele Land Rover w katalogu

Źródła danych

Dane techniczne pochodzą wyłącznie z rejestrów publicznych: holenderskiego rejestru pojazdów RDW (licencja CC0) i rejestrów wymienionych niżej — producent nie udostępnia danych na licencji pozwalającej na użytek komercyjny.

Opracowanie własne na podstawie danych z bazy monitoringu CO2 Europejskiej Agencji Środowiska (EEA), © DG-CLIMA, licencja CC BY 4.0

Opracowanie własne na podstawie danych o rejestracjach z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), © Ministerstwo Cyfryzacji, licencja CC BY 4.0

← Wszystkie modele w katalogu