Lexus RX

Luksusowy SUV Lexusa obecnej generacji (już czwartej) debiutował na rynku w 2015 roku. W 2018 dołączyła 7-osobowa przedłużona wersja o nazwie RX L. Na rynku europejskim możemy wybrać model z benzynowym turbo doładowanym silnikiem 2-litrowym lub hybrydę opartą na 3.5-litrowej jednostce benzynowej.

Opis

Do napędu tego sporego SUV-a lepiej nadaje się zespół hybrydowy, który jest znacznie mocniejszy, ale niestety znacznie droższy w zakupie. Jednak wersja hybrydowa wolniej traci na wartości niż benzynowa. Jeśli więc klient zdecyduje się na finansowanie zakupu leasingiem Smartplan bez wykupu auta (spłacamy utratę wartości w czasie użytkowania), to może się okazać, że miesięczna rata leasingowa za droższą hybrydę będzie zbliżona do tej za wersję benzynową. Przyzwyczajenia wymaga bezstopniowa skrzynia CVT, która nie do końca współgra z mocnym silnikiem benzynowym dając subiektywne wrażenie, jakby auto było mniej dynamiczne niż wskazują na to twarde dane, ale niskie spalanie w mieście może to niektórym wynagrodzić.

Lexus RX

Parametry

Marka Lexus
Model RX
Wymiary zewnętrzne długość/szerokość/wysokość: 489 (500 wersja L)/190/169 cm ; pojemność bagażnika min/max 553/1626 l (hybryda 539/1612 l)
Silniki benzynowe: 2.0 turbo (o mocy 238 KM); hybryda z silnikiem benzynowym 3.5 (moc całkowita układu 313 KM)
Cena od (orientacyjna w zł) 243 400