Lexus UX

Najmniejszy crossover, czy jeśli ktoś woli SUV w gamie Lexusa, powstał na podwoziu znanym z Toyoty C-HR. Debiutuje w 2018 roku, a do salonów trafi w marcu 2019 roku.

Opis

Nadwozie zostało zaprojektowane podobnie do dwóch pozostałych, większych SUV-ów Lexusa. Widzimy więc charakterystyczne kwadratowe błotniki wąskie lampy przednie i tylne oraz szeroki tylny słupek – wszystko osadzone na sporych kołach.

Lexus UX
Lexus UX

W porównaniu z Toyotą C-HR auto będzie bardziej komfortowo wyposażone, poprawiono też sztywność nadwozia i wyciszenie kabiny. Jest to też samochód o zupełnie innym charakterze i bardziej luksusowy. Wnętrze proste i eleganckie, oferuje tyle miejsca na ile pozwalają gabaryty samochodu i nieco ograniczający przestrzeń nad głowami pasażerów tylnej kanapy, opadający ku tyłowi dach.

Lexus UX - wnętrze przód
Lexus UX – wnętrze przód

Lexus UX - wnętrze, tylna kanapa
Lexus UX – wnętrze, tylna kanapa

Auto dostępne będzie w dwóch wersjach silnikowych:

  • UX 200 – z 2-litrowym wolnossącym silnikiem benzynowym o mocy 171 KM i bezstopniową przekładnią
  • UX 250h – hybryda z silnikiem benzynowym 2.0 (jak wyżej) oraz dwoma silnikami elektrycznymi – łączna moc 178 KM

Odmiana hybrydowa występuje w wersji z napędem na przód lub obie osie. Wtedy auto wyposażone jest w dodatkowy silnik elektryczny przy osi tylnej.

Jest to z pewnością ciekawe auto, które może się podobać nie tylko paniom i którym można wygodnie i komfortowo podróżować zarówno po mieście jak i w trasie. Wersja hybrydowa gwarantuje też niskie spalanie w mieście, a logo Lexus wysoką jakość i bezawaryjność. Oczywiście trzeba za to odpowiednio zapłacić, choć Lexusy są nieco tańsze od swoich odpowiedników premium z Niemiec.

Parametry

Marka Lexus
Model UX
Wymiary zewnętrzne długość/szerokość/wysokość: 449,5/184/152 cm ; pojemność bagażnika min/max 410/1589 l
Silniki benzynowy 2.0 (171 KM w modelu UX 200); hybryda z silnikiem benzynowym 2.0 oraz dwoma silnikami elektrycznymi (łączna moc 178 KM w modelu UX 250h)
Cena od (orientacyjna w zł) 139 900