Mercedes-Benz GLA

Nowy Mercedes-Benz GLA

Najnowszy Mercedes GLA to druga generacja modelu. Zaprezentowany został w 2019 roku, a do sprzedaży trafił w 2020.

Opis

Nowy Mercedes-Benz GLA to ostatni SUV w linii modelowej Mercedesa, który został stylistycznie dopasowany do odnowionej stylistyki niemieckiej marki. Mamy więc do czynienia z zaokrągloną sylwetką, która jednak kipi dynamiką. W zestawie stylistycznym znajdziemy też pionowy grill i krótkie zwisy nadwozia. Terenowe osłony podkreślają natomiast charakter auta.

Nowy Mercedes-Benz GLA

Poprzedni model był zgrabnym crossoverem. Teraz auto zmieniło proporcje i jest wyższe o 10 cm, ale o 1,5 cm krótsze. To przekłada się na większą przestrzeń w kabinie. Rozstaw kół wzrósł o 4 cm, a prześwit o 9 mm. Lepsza jest też widoczność z kabiny. To wpłynęło na poprawę walorów użytkowych nowego Mercedesa GLA w porównaniu do poprzednika.

Mercedes-Benz GLA 2020

Kabina bardzo przypomina tą z zaprezentowanego niedawno Mercedesa GLB . Jest na wskroś nowoczesna, a w najwyższej wersji wyposażenia dominują dwa sąsiadujące ze sobą 10,25-calowe ekrany. Na pierwszym wyświetlają się wirtualne zegary i wskaźniki, a drugi służy do obsługi multimediów i systemów pokładowych.

Nowy Mercedes-Benz GLA - wnętrze

Do napędu służą 4-cylindrowe jednostki benzynowe i wysokoprężne nowej generacji. Zwiększono w nich moc i poprawiono efektywność. Pojawi się również hybryda plug-in. W najtańszej wersji montowany jest silnik 1.3 o mocy 163 KM, który rozpędza auto do setki w 8,7 s. Dzięki funkcji odłączania cylindrów udało się zmniejszyć zużycie paliwa.

Mercedes Benz GLA to prestiżowy niewielki SUV przeznaczony do miasta i na weekendowe wyjazdy dla singla lub pary. Główni konkurenci to Audi Q3, BMW X1, BMW X2, Volvo XC40 i Lexus UX

Foto: Mercedes-Benz

Parametry

Marka Mercedes-Benz
Model GLA
Wymiary zewnętrzne długość/szerokość/wysokość: 441/183/161 cm ; pojemność bagażnika min/max 425/1420 l
Silniki benzynowe turbo : 1.3 (o mocy 163 KM), 2.0 (224 KM); trubodiesle: 2.0 (o mocy 150 lub 190 KM)
Cena od (orientacyjna w zł) 158 000