BMW X7 – wielki debiut

BMW X7 tył

Nowe BMW X7 to największy samochód w gamie modelowej bawarskiego producenta i największe BMW w historii. Długością nadwozia (515 cm) bije o 23 cm model X5, a konkurencyjnego Mercedesa GLS o ponad 2 cm.

BMW X7 z boku
BMW X7 widok z boku

Auto zostało wyposażone w trzy rzędy siedzeń i pomieści 6 lub 7 osób w zależności od tego czy w drugim rzędzie zamówimy dwa oddzielne fotele czy kanapę. Przy tych wymiarach wnętrze musi być oczywiście przestronne, a bagażnik oferuje pojemność 326 l przy trzech rzędach siedzeń i 750 l przy dwóch.

BMW X7 bagażnik
BMW X7 bagażnik

Wewnątrz X7 to luksusowa limuzyna, która oprócz ogromu miejsca oferuje luksus i komfort zapowiadany przez „7” w nazwie. Czterostrefową klimatyzację możemy za dopłatą zmienić w pięciostrefową z osobnym panelem dla trzeciego rzędu siedzeń. Pneumatyczne zawieszenie dba o komfort podróży. Na postoju można je obniżyć o 4 cm aby łatwiej zapakować bagaże, a na autostradzie o 2 cm aby zmniejszyć opory powietrza, choć współczynnik Cx=0,33 to i tak doskonały wynik jak na takiego kolosa.

BMW X7 wnętrze
BMW X7 wnętrze

Na początek dostępne będą trzy jednostki napędowe w tym dwa Diesle (3.0 R6 265 KM i 3.0 R6 400 KM) oraz jednostka benzynowa (3.0 R6 340 KM). W późniejszym czasie można się spodziewać hybrydy. Na topową wersję sportową M raczej nie ma co liczyć ze względu na charakter i przeznaczenie auta.

Samochód powinien pojawić się w polskich salonach na wiosnę 2019.

Więcej zdjęć i szczegółów na temat BMW X7 znajdziesz w naszym katalogu aut nowych.

 

Dodaj komentarz