1. Małe i mini

W zakładkach „Opis” i „Parametry” znajdziesz informacje na temat każdego auta, które Cię interesuje oraz jego zdjęcia. Prezentujemy też ceny nowych aut dostępnych w Polsce i porównanie samochodów.

Zobacz nasz katalog nowych samochodów i wybierz auto dla siebie.

Mnogość modeli dostępnych na rynku i wciąż poszerzana oferta niemal każdej z marek samochodowych powodują, że nawet osoba dość dobrze orientująca się w branży motoryzacyjnej może mieć dziś problem z wyborem najlepszego auta dla siebie. Prezentując zdjęcia, dane techniczne, krótki opis, ceny nowych samochodów dostępnych w Polsce u dilerów poszczególnych marek oraz porównanie aut chcemy ułatwić Wam wybór. Nie ma przecież nic gorszego niż kupienie samochodu, który po chwili użytkowania okazuje się niewypałem.

Jeśli potrzebujesz porady, powiedz nam czego oczekujesz od auta wypełniając krótki formularz, a my postaramy się wskazać modele odpowiednie dla Twoich preferencji.Samochody małe i mini – Miasto to ich teren i tu sprawdzają się najlepiej. Łatwo nimi parkować i manewrować, a małe choć nie zawsze słabe, silniki z odpowiednio zestrojoną skrzynią biegów są wystarczającym napędem w zakorkowanym mieście.

Do tej klasy zaliczają się zarówno auta najmniejsze jak Smart, trochę większe, jak kultowe Mini, a niektóre z nich aspirują nawet do miana aut rodzinnych i swoimi gabarytami są zbliżone do aut kompaktowych np. Skoda Rapid.

Małe samochody przestały już być nudnym narzędziem do przemieszczania się dla mniej zamożnej części kierowców. Dzisiaj można je wyposażyć nie gorzej niż najdroższe limuzyny, a małe silniki dzięki turbodoładowaniu mogą przy niewielkiej masie auta dawać sporą frajdę z jazdy.

Segmenty aut