6. SUV / crossovery / terenowe

W zakładkach „Opis” i „Parametry” znajdziesz informacje na temat każdego auta, które Cię interesuje oraz jego zdjęcia. Prezentujemy też ceny nowych aut dostępnych w Polsce.

Zobacz nasz katalog nowych samochodów i wybierz auto dla siebie.

Mnogość modeli dostępnych na rynku i wciąż poszerzana oferta niemal każdej z marek samochodowych powodują, że nawet osoba dość dobrze orientująca się w branży motoryzacyjnej może mieć dziś problem z wyborem najlepszego auta dla siebie. Prezentując zdjęcia, dane techniczne, krótki opis i ceny nowych samochodów dostępnych w Polsce u dilerów poszczególnych marek, chcemy ułatwić Wam wybór. Nie ma przecież nic gorszego niż kupienie samochodu, który po chwili użytkowania okazuje się niewypałem.

Jeśli potrzebujesz porady, powiedz nam czego oczekujesz od auta wypełniając krótki formularz, a my postaramy się wskazać modele odpowiednie dla Twoich preferencji.SUV-y, crossovery i auta terenowe to najpopularniejszy obecnie segment rynku ze względu na wszechstronność użytkową. Właściwie każdy rodzaj samochodu można nieco „uterenowić” robiąc z niego SUV-a lub crossover-a poprzez dodanie kilku plastików. Często możliwości terenowe takiego auta zaczynają się i kończą na stylizacji. Z drugiej jednak strony samo podniesienie zawieszenia i kilka osłon, nie mówiąc już o napędzie na 4 koła (w wielu SUV-ach jest to tylko opcja), daje już korzyści w mieście i lekkim terenie czy na śniegu. Większość SUV-ów ma wyższe nadwozie co daje lepszą widoczność i skutkuje większą ilością miejsca w środku przy stosunkowo mniejszej długości nadwozia.

Zdecydowaliśmy się umieścić małe, średnie i duże SUVy, razem z crossoverami i samochodami terenowymi, ponieważ granica podziału jest tu często bardzo płynna, a samochody są bardzo zróżnicowane.

Audi A6 Allroad to przecież kombi, ale dzięki napędowi Quattro i pneumatycznemu zawieszeniu ma spore możliwości poza asfaltem i trudno tu mówić o ściemie. Subaru Forester nawet w nieco trudniejszym terenie radzi sobie prawie tak dobrze jak na asfalcie, ale nie jest przecież samochodem typowo terenowym. Natomiast Toyota Land Cruiser, Range Rover i Land Rover Discovery to prawdziwi twardziele w terenie, a sprawdzają się i najczęściej funkcjonują jako eleganckie samochody na co dzień. Z kolei BMW X5, czy Audi Q7 to prawdziwie wygodne limuzyny z dużą ilością miejsca wewnątrz i dodatkową opcją zjechania z asfaltu.

Pojawiają się tu też prawdziwe terenowe auta jak np. Land Rover Defender, Mercedes G klasa czy Jeep Wrangler, które występują również w ucywilizowanych wersjach pełniąc rolę samochodów na co dzień. Z kolei Citroen Cactus to naprawdę fajny i pomysłowy crossover z lekko terenową stylistyką i ciekawymi rozwiązaniami za rozsądne pieniądze.

Wiele jest różnic, ale jedna cecha wspólna, no dobrze dwie – samochody te są praktyczne… i modne. Dlatego wciąż zyskują sobie nowych zwolenników, wśród których jest znaczna liczba kobiet.

Poniżej prezentujemy SUV-y, crossovery i auta terenowe dostępne na polskim rynku.

Segmenty aut