Mercedes GLB – wielki mały SUV.

Mercedes GLB to najnowszy kompaktowy SUV niemieckiego producenta. Jest on już siódmym autem tego typu w gamie modeli Mercedesa. Gabarytami nowy model plasuje się pomiędzy mniejszym GLA i nieco większym GLC, od którego jest krótszy o 2,2 cm. Jednak dzięki obszernemu, geometrycznemu i masywnie wyglądającemu nadwoziu można do niego zamówić trzeci rząd siedzeń.

W trzecim rzędzie będą mogły, według producenta wygodnie podróżować osoby, których wzrost nie przekracza 168 cm. Oczywiście przy wykorzystaniu dodatkowych siedzeń prawie pozbywamy się bagażnika, ale możliwość przewiezienia siedmiu osób w aucie o niewielkich gabarytach zewnętrznych to dla wielu osób spora zaleta.

Wnętrze utrzymane jest w stylistyce typowej dla najnowszych modeli Mercedesa i wygląda solidnie oraz nowocześnie z pionowym ekranem multimediów ciągnącym się aż do konsoli środkowej. Okrągłe, mocno zaakcentowane nawiewy klimatyzacji dodają kabinie charakteru i oryginalnego stylu.

Do napędu Mercedesa GLB posłużą wyłącznie silniki czterocylindrowe współpracujące z automatycznymi dwu-sprzęgłowymi skrzyniami biegów. Najmniejszy silnik benzynowy o pojemności 1.3 i mocy 163 KM będzie napędzał tylną oś, natomiast jednostka 1.6 o mocy 224 KM zapewni napęd 4×4. Jeśli chodzi o diesle, na dzień dzisiejszy planowane są silniki 2.0 o mocy 150 KM (napęd na tył lub 4×4) oraz 190 KM (4×4).

Auto pojawi się w sprzedaży pod koniec 2019 roku.

Foto: Mercedes-Benz