Nowy Mercedes GLE

Mercedes-Benz GLE 400 d 4MATIC, AMG-Line - przód i bok

Do salonów trafia właśnie najnowsza generacja Mercedesa GLE. Auto wygląda masywniej od poprzednika i jest większe. Nadwozie urosło o 10 cm (ma 4,92 m długości), a rozstaw osi o 8 cm. Stylistycznie nowe GLE jest spójne z modelem GLC, jednocześnie nie odcina się od dotychczasowego modelu, o czym świadczą łączące się w charakterystyczny sposób szyby tylnej części nadwozia. Technologicznie jest to jednak zupełnie nowy model, który dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii i elektroniki ma się doskonale prowadzić zarówno po asfalcie jak i w terenie.

Mercedes-Benz GLE 400 d 4MATIC, AMG-Line,

We wnętrzu królują dotykowe ekrany i większość funkcji aktywuje się za pomocą dotyku. Wyświetlacze mają po 31,5 cala. W opcji dostępny jest trzeci rząd siedzeń i mnóstwo elektronicznych oraz stylistycznych dodatków.

Mercedes-Benz GLE 400 d 4MATIC, AMG-Line
Mercedes-Benz GLE 400 d 4MATIC, AMG-Line

Na początek klienci będą mogli wybierać spośród dwóch wersji silnikowych: diesla GLE 300d 4Matic (o mocy 245 KM) oraz benzynowej GLE 450 4Matic z elektrycznym wspomaganiem (o mocy 367 KM + 22 KM). Później gama zostanie uzupełniona o kolejne jednostki.

Ceny zaczynają się od 269 000 zł.

 

Dodaj komentarz