Toyota GR Supra – powrót legendy

Najnowsza Toyota GR Supra to efekt współpracy japońskiego producenta z niemieckim BMW. GR to skrót od Gazoo Racing, czyli działu zajmującego się motor sportem. Bliźniaczym modelem sportowej Toyoty będzie BMW Z4. Właśnie od BMW pochodzi silnik 3.0 R6 turbo o mocy 340 KM ze sterownikiem i oprogramowaniem Toyoty. W późniejszym czasie można się spodziewać jeszcze mocniejszego silnika np. z BMW M3.

Toyota GR Supra

Najnowsza Supra to dwuosobowe coupe, znacznie krótsze od modelu sprzed 19 lat (438 cm długości czyli o 14 cm więcej od aktualnej GT86, ale już rozstaw osi Supry jest mniejszy o 10 cm niż w GT86 247/257 cm). Auto charakteryzuje się dużą sztywnością nadwozia, a jego struktura nośna jest nawet sztywniejsza niż w topowym Lexusie LFA. Dwa przetłoczenia w dachu dodają charakteru i zwiększają ilość miejsca w środku nad głowami kierowcy i pasażera.

Toyota GR Supra

W dość ciasno skrojonym wnętrzu znajdziemy pochodzące z BMW przełączniki i system multimedialny wraz z pokrętłem iDrive. Producent zadbał o wysoką jakość materiałów, a nawigację otrzymamy w standardzie.

Toyota Supra 2019 – wnętrze

Samochód będzie produkowany w Europie, w Grazu w Austrii. W 2019 roku przeznaczono  tylko 900 sztuk nowej Supry na cały nasz kontynent.

Wersja z najbogatszym wyposażeniem ma kosztować 316 000 zł. Można już składać zamówienia.

Więcej zdjęć i informacji o najnowszym modelu Toyota Supra znajdziesz w naszym katalogu modeli.

 

Dodaj komentarz