BMW 2 Gran Coupe

BMW 2 Gran Coupe to pierwsze kompaktowe BMW w 4-drzwiowym nadwoziu stylizowanym na coupe. Biorąc pod uwagę dużą popularność tego typu aut, dziwne wydaje się, że niemiecki producent tak długo zwlekał z tą premierą. Wszystko wskazuje jednak na to, że opłacało się czekać. Oczywiście na celowniku BMW jest przede wszystkim nowy Mercedes CLA.

BMW 2 Gran Coupe

4-drzwiowe nadwozie oferuje więcej miejsca w środku i większy bagażnik (430 litrów) niż klasyczne coupe serii 2. Konstrukcyjnie auto bazuje na nowej „jedynce”, więc standardowo napędzane są koła przednie z opcją napędu na obie osie. Jak przystało na prawdziwe coupe, drzwi nie posiadają ramek, a do wyboru będzie 5 wersji stylistycznych ze sportową M235i xDrive na szczycie listy.

Ponadto do „dwójki” Gran Coupe oferowane będą trzy rodzaje zawieszenia: tradycyjne, obniżone o 10mm oraz z amortyzatorami o regulowanej sile tłumienia. Kabina znana z innych modeli BMW, prosta i elegancka z gadżetami takimi jak np. obsługa za pomocą gestów.

Jeśli chodzi o silniki, na początek oferowane będą dwie wersje benzynowe 218i (3-cylindrowa, 140-konna jednostka) i M235i xDrive (4-cylindrowy silnik o mocy 306 KM z pakietem M Performance przyśpiesza  w 4,8 sekundy do setki) oraz poczciwy 4-cylindrowy diesel o oznaczeniu 220d (190 KM).

Nowe kompaktowe coupe będzie oczywiście wyposażone w szereg systemów bezpieczeństwa i ułatwiających jazdę znanych z większych modeli BMW np. ciekawy system pozwalający wycofać auto po tej samej linii na odcinku 50m.

Debiut w salonach spodziewany jest w marcu 2020 roku.

Foto: BMW