BMW X2

BMW X2 to brat modelu X1 o bardziej sportowej charakterystyce. Dynamiczna sylwetka z dodającymi sportowego charakteru elementami nadwozia, znaczek BMW na tylnym słupku oraz twardsze zawieszenie powodują że auto wyróżnia się nie tylko spośród innych modeli bawarskiej marki.

Auto powstało na platformie UKL2 stworzonej dla mniejszych modeli BMW z napędem na przód lub z dołączaną tylną osią. Nadwozie o długości 4,36 m (w X1 4,44 m) kryje wnętrze przejęte z X1. Gama kolorów została uzupełniona o trzy atrakcyjne barwy: złoty (Galvanic Gold), czerwony (Sunset Orange) i błękitny (Misano Blue).  Minusem sportowej stylistyki jest mniejsza ilość miejsca w środku i mniejszy bagażnik (470 l) niż w modelu X1 (500 l). Nie jest to jednak samochód o przeznaczeniu rodzinnym, ale modny ekstrawagancki SUV mający image sportowca. Potencjalnymi klientami są więc młodzi i młodzi duchem, dynamiczni ludzie lubiący się wyróżnić w miejskim tłumie.

Na początek oferowane będą trzy kombinacje silnika i skrzyni biegów: X2 xDrive20i z silnikiem benzynowym o mocy 192 KM oraz X2 xDrive20d diesel o mocy 190 KM i mocniejsza wersja X2 xDrive25d o mocy 231 hp. Oba modele z silnikami diesla wyposażone będą standardowo w inteligentny napęd na cztery koła xDrive i ośmiostopniową skrzynię automatyczną Steptronic. Do wersji benzynowej przewidziano  siedmiostopniową skrzynię dwu sprzęgłową o sportowej charakterystyce Steptronic dual-clutch.

W późniejszym terminie do gamy modelowej dołączą: trzycylindrowy benzynowy X2 sDrive18i (napęd na przód) o mocy 140 KM oraz diesle X2 sDrive18d (napęd na przód) i X2 xDrive18d oba o mocy 150 KM.

Lista opcji dodatkowych obejmuje m.in. najnowszą generację BMW ConnectedDrive, system Apple CarPlay i zestaw systemów elektronicznych wspomagających kierowcę. Jako jedyny spośród mniejszych aut BMW, model X2 będzie można opcjonalnie wyposażyć w kolorowy wyświetlacz BMW Head-Up Display.

Najtańsza wersja dostępna w Polsce – sDrive20i z napędem na przednią oś ma kosztować od 165 000 zł w górę. Decydując się na sensownie wyposażone auto z napędem xDrive trzeba się liczyć z wydatkiem ponad 200 000 zł.

 

 

Dodaj komentarz