Guinnessem w smog!

Udało się! Amerykański rekord Guinnessa w przejeździe samochodów hybrydowych został pobity. W zorganizowanym latem 2017 przez Panek Rent a Car przedsięwzięciu, wzięło udział 339 samochodów. Większość z nich stanowiły hybrydowe Toyoty Yaris z floty Panek Car Sharing. Właśnie się dowiedzieliśmy że rekord został uznany.

Kolumna przejechała dwukrotnie tor o długości 2342 metrów, więc nowy rekord został ustanowiony na dystansie 4684 metrów. Jednym z warunków do uznania rekordu była też maksymalna odległość między samochodami, która nie mogła przekroczyć dwóch długości auta.

Utrzymanie odpowiednio długo w ruchu tak dużej kolumny, poruszającej się z minimalną prędkością było sporym wyzwaniem. Udało się dzięki wytrwałości kierowców, z których większość stanowili użytkownicy systemu Panek Car Sharing. Wspomagali ich kierowcy pozostałych aut hybrydowych i wolontariusze koordynujący akcję, bez których bicie rekordu by się nie powiodło.

Poprzedni rekord należał do amerykanów, którzy w 2016 roku przejechali w Toyotach Prius 3 km odcinek po zamkniętym torze w USA.

Z pewnością ten sukces i jego społeczny wymiar pomoże zwrócić uwagę na korzyści płynące z użytkowania samochodów hybrydowych i mamy nadzieję że wesprze walkę ze smogiem w dużych miastach.

Dodaj komentarz