Nowe Volvo S60

Nowe Volvo S60 Inscription - widok z boku

Najnowsze Volvo S60 to pierwszy samochód szwedzkiej marki, który będzie produkowany w USA. Auto na pierwszy rzut oka wygląda znajomo, zapewne za sprawą podobieństwa do pozostałych modeli, w tym do S90. S60 to jednak zupełnie nowa konstrukcja o stylistyce bardziej dynamicznej od poprzednika i chyba najbardziej agresywnej w całej gamie Volvo.

Nadwozie urosło o 12,6 cm wzdłuż przy rozstawie osi zwiększonym o 9,6 cm. Zmniejszono natomiast jego wysokość, aż o 5,5 cm co skutkuje bardziej dynamicznym wyglądem i zapewne lepszymi współczynnikami oporu powietrza.

Nowe Volvo S60 Inscription - widok z przodu
Nowe Volvo S60 Inscription – widok z przodu

Wewnątrz podobno jest więcej miejsca, w tym więcej przestrzeni na kolana dla pasażerów podróżujących na tylnej kanapie. Bagażnik pomieści 442l bagażu jeśli zdecydujemy się tylko na zestaw naprawczy (392 l z dojazdowym kołem zapasowym). Stylistyka wnętrza jest taka jak w modelu XC60 z centralnie umieszczonym, dużym wyświetlaczem, który powoli staje się już standardem na rynku w segmencie premium.

Nowe Volvo S60 R-design - wnętrze
Nowe Volvo S60 R-design – wnętrze

Najnowsza „sześćdziesiątka” zostanie wyposażona w dostępne w aktualnych modelach systemy bezpieczeństwa i asystentów wspomagających kierowcę. Volvo nie przewiduje na razie w tym modelu żadnych nowych możliwości z tej dziedziny.

O tym, że szwedzki producent będzie odchodził od silników diesla słyszymy już od jakiegoś czasu i właśnie S60 nie będzie wcale oferowany z silnikami wysokoprężnymi. Do wyboru będą tylko jednostki benzynowe i hybryda. Na razie w gamie pojawią się 2-litrowe silniki T5 i T6 o mocy 250 i 310 KM. Dodatkowo ofertę wzbogaci 390-konny model hybrydowy T8, który w wersji Polestar ma osiągać 405 KM. Ze wszystkimi jednostkami będzie współpracował seryjny 8-stopniowy automat.

Produkcja S60 na rynek europejski ma ruszyć na początku 2019 roku, więc w salonach możemy się go spodziewać około lutego 2019. Ceny najprawdopodobniej będą nieco wyższe od aktualnego modelu.

 

 

Dodaj komentarz