Rajdowy Porsche Cayman GT4 Clubsport

W dniach 16-19 sierpnia 2018 podczas Rajdu Niemiec – ADAC Rallye Deutschland na fanów motorsportu i marki Porsche czeka prawdziwa gratka. W rajdzie, w kategorii FIA R-GT, pojedzie bardzo szczególny samochód rajdowy, Cayman GT4 Clubsport. Będzie to dla Porsche kluczowy test w rzeczywistych warunkach dla koncepcyjnego studium – opartego na zbliżonym do produkcji wyścigowym samochodzie GT.

Porsche Cayman GT4 - przód i lewy bok
Porsche Cayman GT4

Samochód poprowadzi fabryczny kierowca Porsche Romain Dumas – zwycięzca m.in. Le Mans i legendarnego Pikes Peak, który ostatnio brał udział w rajdach na całym świecie, startując w barwach własnej ekipy. W program testowy Caymana GT4 Clubsport zaangażowali się również fabryczni zawodnicy Richard Lietz i Timo Bernhard.

Porsche Cayman GT4 Clubsport od początku sezonu 2016 rywalizuje w seriach wyścigowych na całym świecie. Do napędu służy mu 3,8-litrowy, 6-cylindrowy bokser o mocy 385 KM. Jednostka umieszczona jest centralnie i napędza tylne koła współpracując z dwusprzęgłową przekładnią PDK. Samochód na potrzeby rajdu wyposażono w pełne osłony podwozia, a w drzwiach zastosowano energochłonne elementy piankowe rodem z WRC.

Porsche Cayman GT4 - przód i podwozie
Porsche Cayman GT4

„Chcemy zobaczyć, jak rajdowy świat odpowie na nasze koncepcyjne studium FIA R-GT” – mówi dr Frank-Steffen Walliser, wiceprezes oddziału Motorsport oraz samochodów GT w Porsche. „Chciałbym zaprosić każdego zainteresowanego kierowcę i szefa zespołu do odwiedzenia parku serwisowego i bliższego przyjrzenia się naszemu rajdowemu prototypowi. Bazując na opiniach oraz zainteresowaniu potencjalnych klientów, do końca roku zdecydujemy, czy w średnioterminowej perspektywie opracujemy zbliżony do seryjnego samochód do startów w rajdach, zbudowany na bazie przyszłego modelu Porsche”.

My jesteśmy za!

Dodaj komentarz