Nowa Kia Sorento – większa, ładniejsza i bardziej komfortowa.

Najnowsza Kia Sorento została zbudowana na zupełnie nowej platformie. Jest to naprawdę duże auto, oferujące ogromną przestrzeń w kabinie z miejscami dla 5-7 pasażerów. Dłuższe nadwozie (o 10mm w porównaniu z poprzednim modelem), mające o 35 mm większy rozstaw osi, jest masywne, ale dzięki zachowaniu właściwych proporcji i dobremu designowi pozostaje też smukłe i eleganckie.

Nowa Kia Sorento

Za sprawą ciekawej stylistyki nadwozia jak i wysokiej jakości wykończenia wnętrza auto aspiruje do klasy premium. No cóż coraz więcej aut do niej aspiruje – taki trend. Uwagę zwraca ciekawy i elegancki wzór tapicerki na skórzanych fotelach oraz satynowe detale wykończenia, które uzupełniają nowoczesne systemy multimedialne z dużymi ekranami. Jeden z nich zastępuje tradycyjne zegary, a drugi umieszczony na środku deski rozdzielczej służy do obsługi większości urządzeń i systemów w aucie. Nie zapomniano też o tradycyjnych przyciskach do obsługi klimatyzacji. Za to należy się konstruktorom duży plus.

Systemy wspomagające kierowcę to także mocna strona tego koreańskiego SUVa. Oprócz opcjonalnego systemu usług cyfrowych dostarczającego bieżące informacje m.in. o pogodzie i korkach, kierowcę wspomagają też systemy o nazwie ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) ułatwiające jazdę przy ograniczonej widoczności, wykrywające rowerzystów, pieszych, pomagające uniknąć kolizji. Oferują one jazdę autonomiczną na poziomie 2.

Po raz pierwszy w tym modelu pojawi się napęd hybrydowy, który prawdopodobnie będzie najczęściej wybieranym przez klientów. Łączna moc układu składającego się z silnika benzynowego o pojemności 1.6 i jednostki elektrycznej, wynosi 230 KM i generuje 350 Nm momentu obrotowego. Oprócz hybrydy oferowany będzie również 2,2-litrowy diesel o mocy 202 KM (moment obrotowy 441 Nm). W późniejszym czasie ofertę uzupełni hybryda plug-in o zasięgu ponad 50 km w trybie czysto elektrycznym.

W Polsce nowa Kia Sorento pojawi się po wakacjach, chyba że obecna sytuacja związana z epidemią zmusi producenta do zmiany tych planów.

Cen jeszcze nie znamy, ale można się spodziewać oferty w przedziale 150-200 000 zł w zależności od wersji wyposażenia i dodatków.

Foto: Kia