Nowa Toyota RAV4 już w salonach.

Piąta generacja Toyoty RAV4 właśnie zadebiutowała w polskich salonach. Auto radykalnie zmieniono pod względem stylistycznym i konstrukcyjnym, a kanciaste linie przywodzą na myśl modele siostrzanej marki Lexus oraz Jeepy. Długość karoserii pozostała niezmieniona (460 cm), ale zmieniły się nieco proporcje, ponieważ RAV4 jest teraz nieco szersza i niższa. Dzięki temu auto wygląda bardziej dynamicznie.

Toyota RAV4
Toyota RAV4

O 3 cm zwiększono też rozstaw osi, co powinno pozytywnie wpłynąć na przestrzeń wewnątrz. Bagażnik o pojemności 580 litrów z podwójną podłogą i haczykami mocującymi zapewni wystarczająco miejsca do wygodnego przewiezienia rodzinnych bagaży lub sprzętu sportowego. Przecież SUV to z założenia również auto dla osób aktywnych. Tylna kanapa ma regulowany kąt pochylenia oparć, co pozwala na zajęcie wygodnej pozycji i jednocześnie regulację przestrzeni bagażowej.

Toyota RAV4 - wnętrze, przestrzeń bagażowa
Toyota RAV4 – wnętrze, przestrzeń bagażowa

Kabina wygląda lepiej niż w poprzednim modelu, a do jej wykończenia użyto dobrej jakości miękkich materiałów. Do obsługi multimediów służy 7 lub 8-calowy ekran, a zestaw wskaźników tradycyjnie składa się z analogowych zegarów i ekranu pomiędzy nimi.

Toyota RAV4 - wnętrze z przodu, deska rozdzielcza i konsola środkowa
Toyota RAV4 – wnętrze z przodu, deska rozdzielcza i konsola środkowa

Samochód dostępny jest w wersji hybrydowej z silnikiem elektrycznym i 2.5-litrową jednostką benzynową, do wyboru z napędem na przód (moc zespołu 218 KM) lub z napędem na obie osie (222 KM). Wersja benzynowa wyposażona w 2-litrowy silnik również występuje z napędem na przód lub 4×4, ale w obu przypadkach moc silnika jest taka sama i wynosi 173 KM. Wersje hybrydowe wyposażone są seryjnie w bezstopniową skrzynię automatyczną CVT, w benzynowych jest to opcja.

Cena najtańszej wersji to 109 900 zł.

Więcej informacji technicznych i zdjęć nowej Toyoty RAV4 znajdziesz w naszym katalogu nowych aut.

 

 

Dodaj komentarz