T-Roc nowy crossover Volkswagena

T-Roc to nowy crossover Volkswagena, który ma łączyć wygląd SUV-a z zaletami kompaktowego hatchbacka. Oprócz dynamicznej linii, do niewątpliwych zalet auta należą: podwyższone nadwozie i wysoka pozycja za kierownicą, które poprawiają widoczność, ułatwiają wsiadanie i gwarantują sporą ilość miejsca w środku.

Nadwozie

Nadwozie o długości 4,23 m (o 25 cm krótsze od Tiguana), szerokości 1,81 metra i 1,57 metra wysokości (o 8 cm wyższe niż w Golfie) – ma ładne proporcje i wygląda atrakcyjnie. Auto pomieści 5 pasażerów, a bagażnik o pojemności 445 litrów to świetny wynik w tej klasie. Dach, słupki A i lusterka mogą być lakierowane na inny kolor niż reszta karoserii (trzy kolory do wyboru) co dodatkowo poprawia stylistykę auta i jest zgodne z obecnymi trendami w klasie miejskich samochodów.

Wnętrze i elektronika

W środku również może być kolorowo jeśli wybierzemy panele np. w kolorze nadwozia. Nowoczesność natomiast możemy sobie zapewnić dzięki wysokiej jakości systemowi multimediów z ekranem dotykowym w centralnej części kokpitu oraz elektronicznym wskaźnikom (Active Info Display) zamiast analogowych zegarów. Jeśli chodzi o elektronikę w służbie bezpieczeństwa, już w standardowej wersji czuwa nad nami system monitorowania ruchu z monitoringiem pieszych, asystentem utrzymania pasa i hamowaniem awaryjnym.

Silniki

Do wyboru mamy w sumie 6 silników TDI lub TSI o mocy od 115 KM do 190 KM. Najmocniejsza wersja wyposażona jest standardowo w napęd 4Motion i 7 biegową skrzynię DSG.

Kiedy i w jakiej cenie

T-Roc ma trafić praktycznie na wszystkie główne rynki świata. Do europejskich salonów wjedzie w listopadzie z portugalskiej fabryki, znajdującej się niedaleko Lizbony. Ceny w Polsce zaczynają się od 76 500 zł.

Dodaj komentarz