Wyprzedaże rocznika 2018 spowodowane nowymi normami emisji spalin.

We wrześniu wchodzi w życie nowa norma emisji spalin Euro 6C. W związku z tym nowo rejestrowane samochody będą też poddawane nowej procedurze pomiaru zużycia paliwa WLTP (Harmonised Light Vehicle Test Procedure), opartej o wielkość emisji zmierzoną podczas jazdy samochodem w określonych warunkach drogowych, a nie jak do tej pory w laboratorium.

Ta zmiana wymusza na producentach optymalizację i adaptację konstrukcji silników w wielu modelach aut i zastosowanie modyfikacji obniżających emisję szkodliwych związków np. poprzez montaż filtra cząstek stałych w silnikach benzynowych (GPF). Niektóre wersje silnikowe będzie trzeba wycofać z rynku.

Dilerom zależy więc na pozbyciu się gotowych już samochodów stojących na placach lub zamówionych wcześniej. Muszą też zawczasu zarejestrować niesprzedane auta, które po wprowadzeniu nowych przepisów nie będą już mogły być rejestrowane. Jest to okazja do negocjowania sporych rabatów. Wyprzedaże trwają m.in w salonach Forda, Fiata, Hyundaia, Hondy, Kii, Nissana, Opla, Toyoty, Skody czy Volkswagena.

Dodaj komentarz